Strona główna Archiwum Polacy nie znają steków?

Polacy nie znają steków?

Według przeprowadzonych badań konsumenckich, wykonanych przez IPSOS w kwietniu 2016, prawie 60% Polaków nigdy nie próbowało steku wołowego. Blisko co trzeci mieszkaniec Polski (29 proc.), który nigdy nie spróbował steków wołowych, przyznaje, że powodem ich niejadania jest zbyt wysoka cena, co czwarty (26 proc.) wskazuje na brak okazji, a co piąty (20 proc.) twierdzi, że po prostu nie lubi mięsa wołowego.

Co jeszcze o stekach myślą mieszkańcy Polski? Przede wszystkim 84 proc. badanych uważa, że mięso na steki jest za drogie, co być może jest też powodem, dla którego wciąż względnie niewiele osób jada w Polsce steki. Z kolei 80 proc. mieszkańców naszego kraju sądzi, że mięso na steki jest bogate w składniki odżywcze, a 52 proc., że stek jest dobrym mięsem dla osób na diecie.

Badania pokazują także, że według 53 proc. mieszkańców Polski przygotowanie dania ze stekiem zajmuje dużo czasu, zaś 43 proc. jest zdania, że stek po przyrządzeniu jest twardy.

Sugeruje to, że potrzebne jest uświadamianie konsumentów oraz edukowanie ich z zakresu jakości i przygotowania mięsa wołowego.

Źródło: Wiadomości Handlowe