Strona główna Związek PCC Consumer Products Kosmet nowym członkiem Związku Polskie Mięso

PCC Consumer Products Kosmet nowym członkiem Związku Polskie Mięso

PCC CP Kosmet – część prężnego, globalnego koncernu PCC SE

Grupa PCC SE (z siedzibą w Duisburgu, w Niemczech) to jeden z największych producentów środków chemicznych w Europie. Obecnie skupia pod swoimi skrzydłami ponad 80 spółek, działających w 18 krajach świata – głównie w obszarach chemii, energii i logistyki.

PCC Consumer Products Kosmet jest częścią dywizji chemicznej grupy PCC SE zrzeszającej spółki produkujące dobra FMCG dla ostatecznego klienta oraz specjalistyczne produkty dla profesjonalistów.

Obecność w grupie zapewnia PCC CP Kosmet szereg wewnętrznych synergii, takich jak min. integracja surowcowa, dostęp do najnowocześniejszych technologii i bogatego zaplecza badawczo-rozwojowego. Dzięki temu spółka cieszy się niezmiennie opinią cenionego i coraz bardziej liczącego się w Europie partnera biznesowego, wyznaczającego rynkowe standardy w oparciu o branżowe trendy i potrzeby klientów.

Firma działa w oparciu o najwyższe, międzynarodowe standardy jakościowe, takie jak GMP, IFS, BRC, AISE, ISO i EcoVadis.

PCC Consumer Products Kosmet (z siedzibą w Brzegu Dolnym) działa na rynku już od ponad 20 lat. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne – w Polsce (Brzeg Dolny) i na Białorusi (Grodno) oraz biuro handlowe w Rosji (Moskwa). Działalność w Grodnie i Moskwie umożliwiają spółce korzystanie z przywilejów Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu oraz Rosji i pozwalają na osiąganie znaczących przewag konkurencyjnych. Konsekwentnie realizowana strategia ciągłego rozwoju sprawia, że PCC CP Kosmet zdobywa kolejne rynki zarówno w krajach europejskich, jak i w Azji i Afryce.

We wszystkich sprawach należy się kontaktować na adres e-mail: kosmet@kosmet.com.pl