Strona główna Archiwum Pamapol S.A. nowym członkiem Związku Polskie Mięso!

Pamapol S.A. nowym członkiem Związku Polskie Mięso!

Firma Pamapol S.A. została nowym członkiem Związku Polskie Mięso!

Grupa Kapitałowa Pamapol prowadzi działalność w branży przetwórstwa mięsno-warzywnego. Pamapol S.A. jest spółką dominującą w Grupie Kapitałowej i wiceliderem dań gotowych w Polsce. Oferta firmy obejmuje produkty w kategorii dań gotowych, a także konserw mięsnych, pasztetów, zup gotowych oraz warzyw konserwowych.

Pod koniec 2005 roku spółka Pamapol przejęła kontrolę nad czołowym producentem krajowym groszku i fasoli Warmińskimi Zakładami Przetwórstwa Owocowo Warzywnego w Kwidzynie, poszerzając swoją ofertę produktową o warzywa konserwowe i mrożone. Podmiotem wchodzącym w skład Grupy jest także Mitmar Sp. z o.o. z siedzibą w Głownie, którego podstawową działalnością jest handel mięsem. Ponadto spółka świadczy usługi przechowalnicze i logistyczne w zakresie mrożonek produkowanych w Grupie Pamapol oraz zajmuje się konfekcjonowaniem mrożonych mieszanek warzywnych i warzywno-mięsnych, jak i produkcją mrożonych dań gotowych. W 2006 roku spółka Pamapol zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a plany strategiczne spółki uwzględniały zarówno rozwój organiczny, jak i akwizycje znaczących podmiotów w perspektywicznych segmentach rynku spożywczego. Pierwszym znaczącym krokiem było nabycie przez Spółkę brandu Sorella – czołowej marki na rodzimym rynku dżemów.

Strategia GK Pamapol w roku 2016 oraz w kolejnych latach to w głównej mierze budowa wartości Grupy Kapitałowej Pamapol, która ma opierać się na stworzeniu silnej marki, wdrażaniu i rozwoju procesów biznesowych oraz wykorzystywaniu wewnętrznych przewag konkurencyjnych spółek z Grupy. Obecnie w portfolio GK Pamapol znajdują się następujące marki: Pamapol – wieloletni lider rynkowy w kategorii dań gotowych, Kwidzyn – producent warzyw konserwowych i mrożonych, Spichlerz Rusiecki – lider w segmencie konserw mięsnych premium w słoju oraz Sorella – popularna marka operująca w kategorii dżemów.