Strona główna Archiwum Okrągły stół Rosja – UE

Okrągły stół Rosja – UE

Rosyjskie władze weterynaryjne (Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego) i rosyjscy importerzy bydła organizują okrągły stół w sprawie wirusa Schmallenberg i rosyjskich wymagań przywozowych dla bydła hodowlanego. Spotkanie odbędzie się w Paryżu, w dniu 30 maja 2013 r., w g. 19 – 22, w ramach sesji Ogólnej OIE.

Tematem okrągłego stołu będzie: „spełnienie warunków dostaw bydła hodowlanego z państw członkowskich UE do Rosji w kontekście powszechnej obecności w tych krajach choroby o nazwie wirus Schmallenberg”.

Do udziału w okrągłym stolezaproszeni są szefowie służb weterynaryjnych państw członkowskich oraz urzędnicy Komisji Europejskiej (DG SANCO). Komisja Europejska (DG SANCO) przeprowadzi w piątek 24 maja 2013 roku przygotowawcze rozmowy telefoniczne z organami państw członkowskich i stowarzyszeń.

Krajowe federacje są proszone o dostarczanie do sekretariatu UECBV (info@uecbv.eu, osoba kontaktowa: Claudia Vinci) danych eksporterów bydła, którzy chcieliby uczestniczyć w okrągłym stole. Nie ma danych, co do języków roboczych okrągłego stołu, ale powinny to być język angielski i rosyjski.

W tym samym dniu (30 maja), szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego – Pan S. Dankvert – spotka się z zastępcą dyrektora generalnego DG SANCO – panem L. Miko -. Tematem spotkania będzie handel bydłem hodowlanym między UE a Federacją Rosyjską oraz rozwój sytuacji, jak chodzi o dostawy nasion i ziemniaków spożywczych z UE do Rosji.