Strona główna Archiwum Nowy numer magazynu POLSKIE MIĘSO

Nowy numer magazynu POLSKIE MIĘSO

Drodzy Czytelnicy. W ostatnim numerze pisaliśmy o głośnej sprawie uboju rytualnego w Polsce, mając nadzieję na szybkie jej rozwiązanie.

Dziś, relacjonując dla Państwa najważniejsze wydarzenia z rynku mięsa, znów nie mogę pominąć tego tematu. Dodam tylko, że nasz magazyn jest kwartalnikiem.

Czas mija, zakłady redukują zatrudnienia, kontrakty w zawieszeniu, firmy tracą rynki zbytu, a rząd wciąż odsuwa nasze apele. Powszechnie wiadomo, że jeśli ubój ten nie będzie odbywał się w Polsce, zostanie skierowany na inne państwa członkowskie. Kto więc zarobi na zakazie uboju rytualnego w Polsce, o tym więcej na stronie 24. Związek Polskie Mięso broniąc interesów branży odbywa kolejne spotkania w tej sprawie i decyduje się na odważny krok zorganizowania manifestacji w imię obrony miejsc pracy w sektorze mięsnym. Mam nadzieję, że w kolejnym wydaniu o zakazie uboju będziemy pisali już w czasie przeszłym.
Z myślą o naszych Czytelnikach wprowadziliśmy nową rubrykę: wieści z UECBV, największej branżowej organizacji w Europie (str. 6). W dziale tym prezentujemy skrót najważniejszych wydarzeń ostatniego kwartału ze wspólnotowego rynku mięsa. Zapraszam również do przeglądu najważniejszych zmian w prawie, które odnotowano w ostatnim czasie w branży mięsnej (,,Nowości legislacyjne” str. 36). Nasi prawnicy w tym numerze poruszyli również kwestie opłat półkowych, jakie na dostawców narzucają sieci sprzedaży ( ,,Sieciowe eldorado” str. 32).
Na koniec przygotowaliśmy dla Państwa lżejszy temat. Zapraszamy do obejrzenia relacji z nagrania programu ,,Okrasa łamie przepisy”, w którym przygotowano dania z wieprzowiny PQS (str. 40). Przy okazji porozmawialiśmy z Karolem Okrasą o jakości polskiego mięsa. Przyjemnej lektury!

Z poważaniem,
Katarzyna Oponowicz
Redaktor Naczelna

OKŁADKA