Strona główna Archiwum Kolejna edycja targów Polagra Food za nami!

Kolejna edycja targów Polagra Food za nami!

Kolejna edycja targów Polagra Food za nami!

W dniach 21-24.09 odbyły się Targi Polagra Food w Poznaniu, które przyciągnęły wielu odwiedzających oraz wystawców, promujących swoje produkty. Te największe i najważniejsze targi wystawiennicze branży rolno-spożywczej, są najlepszą wizytówką polskiego rolnictwa, prezentując postęp jaki dokonał się w tej dziedzinie przez ostatnie lata. W zeszłym roku sprzedaż żywności zagranicę opiewała na sumę 21,9 mld euro. W tym roku, od stycznia do lipca 2015 na 13,1 mld euro, co pozwala sądzić, że pobity zostanie kolejny rekord sprzedaży polskiej żywności. Tegoroczne targi były również okazją do wręczenia odznaczeń „Poznaj Dobrą Żywność”, przyznawanych szczególnie wyróżniającym się produktom spożywczym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Marka Sawickiego. Poznaj Dobrą Żywność to program prowadzony przez resort rolnictwa, którego celem jest informowanie o wysokiej jakości produktach żywnościowych oraz podnoszenie zaufania konsumentów do artykułów rolno-spożywczych. W ciągu minionych 11. lat przyznanych zostało 1400 znaków dla produktów wytwarzanych przez 170 producentów branży rolno-spożywczej.

Ponadto, podczas tegorocznego spotkania na Targach Polagra Food w Poznaniu swoje 25-lecie świętowała Agencja Rynku Rolnego oraz Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, które przez te lata nieustannie wspierały polski sektor rolno-spożywczy. We wtorek 22 września Agencja zaprezentowała swój dorobek na konferencji „25 lat wspieramy sektor rolno-spożywczy” pod patronatem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Pana Janusza Piechocińskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Marka Sawickiego, podczas której przedstawiciele instytucji państwowych i eksperci rynkowi przedstawili jaki wpływ na branżę rolną wywarło utworzenie, transformacja i funkcjonowanie ARR, będącej obecnie sprawną agencją płatniczą realizującą mechanizmy Wspólnej Polityki Rolnej UE. Partnerem międzynarodowym konferencji był SIAL Group, a patronatem medialnym objęła ją Telewizja Polska i Polskie Radio.

Na tej jednej z największych wystaw krajowych nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli sektora mięsnego. Na branżowym stoisku ,,Mięso z Polski”, w pawilonie 6A, swoje produkty zaprezentowało ponad 30 firm branżowych. Związek Polskie Mięso był współorganizatorem branżowego stoiska. Targi PolagraFood po raz kolejny były miejscem ważnych wydarzeń sektora rolno-spożywczego oraz wymiany informacji i dyskusji nt. obecnej sytuacji w polskim rolnictwie.

Na tegorocznych targach Polagra Food nie zabrakło również magazynu POLSKIE MIĘSO, na stoisku w hali 6A można było otrzymać bezpłatny numer aktualnego wydania magazynu.