Strona główna Archiwum Eksport do Chin – wymagana rejestracja produktów spożywczych

Eksport do Chin – wymagana rejestracja produktów spożywczych

Komisja europejska (Dyrekcja ds. Handu) informuje, że Chiny wymagają od eksporterów żywności rejestrowania się na stronie http://ire.eciq.cn.

Chińskie Biuro Kontroli i Kwarantanny (AQSIQ) eksporterów opublikowało Komunikat o wymagalności rejestracji eksporterów i importerów produktów spożywczych do Chin. W tym celu AQSIQ opublikowało informację na swojej stronie internetowej http://ire.eciq.cn.

Należy pamiętać, że nowe rozporządzenie wejdzie w życie w dniu 1 października 2012 roku.

Eksporterzy będą musieli wypełnić i przesłać formularz aplikacji eksportera żywności poprzez zgłoszenie w rejestracyjnym systemie zarządzania. Informacje takie jak nazwa eksportera lub agenta, kraj, region, adres, kontakt, telefon, kategoria żywności, itp. muszą być przedłożone.

Po złożeniu wniosku, eksporter otrzyma numer seryjny wygenerowany przez system zarządzania zgłoszenia. Eksporter może użyć numeru seryjnego, modyfikować swoje informacje.

AQSIQ zachowa pliki aplikacyjne eksporterów, którzy złożyli kompletne informacje. Lista zgłoszonych eksporterów i agentów wraz z ich nazwami, krajem pochodzenia / regionem będą generowane przez system zarządzania, archiwizacji i upublicznione na stronie internetowej AQSIQ.