Strona główna Archiwum Analiza możliwości eksportowych bydła i owiec do Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Chin

Analiza możliwości eksportowych bydła i owiec do Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Chin

Dzięki uprzejmości Ministerstwa Gospodarki, Rolnictwa i Innowacji DANII możemy przedstawić Państwu raport na temat możliwości eksportowych do Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Chin (w załączeniu) dla produktów z bydła i owiec.

Wprowadzenie:

Po wybuchu choroby BSE w Unii Europejskiej w 1997 roku Korea Południowa, Japonia, Tajwan i Chiny zakazały importu niektórych unijnych produktów z bydła oraz owiec. Jeżeli chodzi o wołowinę, obecnie kraje członkowskie UE (z wyjątkiem Bułgarii i Rumunii) mają niewielkie lub kontrolowane ryzyko występowania BSE, zgodnie z OIE (Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt), pozwalające na zniesienie zakazu importu przez kraje trzecie. Światowa Organizacja Handlu (WTO) uważa, że ​​członkowie WTO stosujące standardy OIE spełniają zobowiązania wynikających z Porozumienia WTO.

Według WTO status BSE w UE nie uzasadnia zakazu importu unijnych produktów bydlęcych przez kraje. Do wsparcia możliwości eksportu europejskich produktów bydła i owiec do Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Chin niezbędny jest wgląd w potencjałów tych rynków. Załączony raport zapewnia taki wgląd.