Strona główna Archiwum Uruchomiono zakład na Białorusi wyposażony przez Promar

Uruchomiono zakład na Białorusi wyposażony przez Promar

Informacja prasowa

8 lipca 2015 r.

 Uruchomiono zakład na Białorusi wyposażony przez Promar 

 

Z końcem czerwca w Grodnie uruchomiono zakład specjalizujący się w  produkcji wyrobów surowo dojrzewających. Docelowo zakład ma produkować 500 ton wyrobów miesięcznie przeznaczonych na rynek białoruski i rosyjski. Promar był współautorem projektu oraz generalnym dostawcą kompletnego wyposażenia Grodzieńskiego Kombinatu Mięsnego.

– Możemy powiedzieć, że wyposażyliśmy zakład dla klienta, z którym łączy nas wieloletnia współpraca oparta o zaufanie i doświadczenie wspólnie zrealizowanych projektów, choć oczywiście nigdy wcześniej na taką skalę – mówi Tomasz Bielecki, dyrektor Działu Sprzedaży Maszyn Promar PPH sp. z o.o. – W przedsięwzięciu uczestniczyliśmy od samego początku, ponieważ projekt koncepcyjny opracowaliśmy jeszcze przed przystąpieniem do przetargu. Bardzo się cieszymy, że to nasza koncepcja technologiczna została utrzymana i w dopracowanej formie została realizowana.

Pierwszy szkic projektu technologicznego został opracowany przez Promar w 2012 roku. Wtedy też rozpoczął się etap konsultacji i rozmów ze wszelkimi służbami klienta, którego celem było pobudowanie zakładu spełniającego wszelkie normy technologiczne, techniczne i sanitarne obowiązujące dziś na świecie.

W styczniu, lutym i marcu 2013 roku odbyły się przetargi, w wyniku których Promar został wybrany na generalnego dostawcę projektu technologicznego, jak i kompletnego wyposażenia zakładu. Projekt przeszedł pozytywną weryfikację pod kątem norm Unii Europejskiej i Białorusi.

– Kompleksowo wyposażyliśmy zakład, który postawił na produkcję wyrobów dojrzewających, niezwykle popularnych w krajach wschodnich – dodaje Tomasz Bielecki. – Skala przedsięwzięcia była ogromna, tym bardziej, że całe wyposażenie musieliśmy wyeksportować na Białoruś, gdzie czekało nas wiele zaskakujących uwarunkowań formalnych. A do projektu zaprosiliśmy niemal pięćdziesięciu dostawców. Jesteśmy naprawdę  dumni, że zakład już w pełni sprawie funkcjonuje – podsumowuje.

O skali przedsięwzięcia świadczą liczby. W ciągu kilku miesięcy do Grodna odprawiono ponad 100 pełnowymiarowych naczep samochodowych z dostawami specjalistycznego sprzętu. Dostarczono 2326 wózków i 100 000 kijów wędzarniczych. Obiekt został oddany do użytku z końcem czerwca br.  jako największy tego typu zakład na terenie Białorusi.