Strona główna Archiwum Otwarcie fabryki HYPRED

Otwarcie fabryki HYPRED

Kroki milowe Hypred na rynku polskim i środkowoeuropejskim

Kroki milowe, mają to do siebie, że dowiadujemy się o nich, kiedy zostały już wykonane czy osiągnięte, a my możemy delektować się ich owocami. Czasem jednak, kroki te można zaplanować, przygotować się do nich i… wykonać zamaszysty ruch, po którym nic już nie jest takie samo! Dokładnie tak moglibyśmy przedstawić działania związane z powstawaniem i startem nowej fabryki HYPRED, której uroczyste otwarcie miało miejsce 16 kwietnia br. w Niepruszewie k. Buku (Woj. Wielkopolskie).

Wydarzenie to planowane było latami. Od idei, poprzez proces planowania, projektowania, by wreszcie móc wcielić w życie efekt prac kreślarskich. I tak, kwiecień 2014 przejdzie do historii firmy HYPRED, jako pierwsze wbicie łopaty pod fundamenty nowej jednostki. A uwieńczeniem trwających niemal 12 miesięcy prac, było uroczyste otwarcie fabryki w asyście zaproszonych gości: czołowych partnerów biznesowych HYPRED Polska, zagranicznych gości z HYPRED International oraz pracowników polskiej spółki.

Całości przedsięwzięcia przewodziła Prezes HYPRED Polska – Pani Agata Stolarska, która przedstawiła profil oraz historię HYPRED – jako części koncernu ROULLIER – oraz plany na nadchodzące lata. W Polsce HYPRED świętował w 2013 roku 10-cio lecie swojej działalności, a w tym roku Hypred International świętuje swoje 30-te urodziny. Uzupełnieniem prelekcji Pani Prezes, było wystąpienie Pana Sebastien Bossard’a – Prezesa HYPRED International, który omówił zmiany, jakie obejmą firmę w nadchodzących latach – począwszy od nowego logotypy i oprawy wizualnej, po rozwój struktur firmy i plany biznesowe.

Idea powstania fabryki jest odpowiedzią na aktywność HYPRED nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Austrii, na Węgrzech oraz w krajach bałkańskich i bałtyckich. Docelowo polska fabryka będzie produkować dla 12 krajów strefy centralno-wschodniej Europy.

Możliwości produkcyjne nowego zakładu wynoszą minimum 10.000 ton z opcją zwiększenia do 30.000 ton w ciągu roku i możliwością produkcji praktycznie wszystkich dostępnych receptur oferowanych przez HYPRED, co daje – bagatela – 1.000 produktów! Warto nadmienić, że na dziś dzień, jest to jedyna fabryka HYPRED na świecie, w której będzie się odbywać produkcja wspomnianych rozwiązań!

Nowa fabryka zajmuje powierzchnię 2.000 m2, z czego 500 m2 przeznaczonych jest do wytwarzania stężonego kwasu nadoctowego, używanego w wielu środkach dezynfekujących firmy. Do nowych inwestycji budowlanych należny również zaliczyć pomieszczenia biurowe oraz magazyn o powierzchni 1.000 m2, należący do siostrzanej spółki – TIMAC Agro – wchodzącej w skład koncernu ROULLIER. Pozostałe dwa magazyny, przeznaczone są do składowania produktów marki HYPRED.

Zakład wyposażony jest również w 11 zbiorników na surowce o pojemności 30 m3 każdy. Nowoczesna linia produkcyjna, pozwala zwiększyć wydajność oraz poprawić bezpieczeństwo pracujących. Warto nadmienić, że fabryka w Niepruszewie posiada wysoce zautomatyzowaną linię produkcyjną, tym samym cała produkcja odbywa się przy udziale zaledwie 7 osób personelu.

Fabryka będzie dostarczała produktów dla klientów działu FOOD – mleczarni, przetwórstwa mięsnego, browarnictwa oraz producentów napojów. Z kolei produkcja dla działu FARM obejmuje klientów gospodarskich, czyli dostawców surowca, na którym „zbudowano” HYPRED – mleka.

Tak szerokie portfolio możliwości i pełny program – od gospodarstwa, poprzez produkcję przemysłową, po ostatecznego klienta – przyprawione szczyptą nowoczesnej technologii, zapowiada ogromny sukces! A ten kamień milowy, mam nadzieję, uda nam się już wkrótce osiągnąć

 

Hypred Polska Sp. z o.o.

Niepruszewo, ul. Kasztanowa 4, 64-320 Buk
Tel: +48 (61) 813 8640
www.hypred.pl

 

HYPRED-9417 HYPRED-9400 HYPRED-9378 HYPRED-8393 HYPRED-8350 HYPRED-8294 HYPRED-8282 HYPRED-8280 KHYPRED-8274