Strona główna Archiwum Jakie są główne implikacje międzynarodowej polityki biopaliwowej dla globalnej branży hodowlanej?

Jakie są główne implikacje międzynarodowej polityki biopaliwowej dla globalnej branży hodowlanej?

W ostatniej dekadzie obserwowaliśmy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej, szybki wzrost światowego sektora biopaliw.Ma to istotne konsekwencje dla globalnej branży hodowlanej, zarówno w postaci zwiększenia kosztów zbóż paszowych i roślin oleistych i wpompowywaniu na rynek dużej ilości produktów ubocznych biopaliw, z których wiele trafia do paszach dla zwierząt.

Odpowiednie badania szacują, że wzrost przemysłu biopaliwowego w USA i UE powiązany jest ze zmniejszeniem produkcji zwierzęcej.

Mimo, że bez wątpienia związana z troską o bezpieczeństwo energetyczne, polityka biopaliwowa UE jest ściśle związane z bardziej ogólnym trendem promowania bioenergii. Jest ona postrzegana jako sposób na zwiększenie wydajności programów żywności poprzez zwiększenie produktywności, na przykład poprzez efektywne wykorzystanie odpadów rolnych, uruchamiające źródło dodatkowych dochodów dla rolników w czasach lepszego dostępu do rynków.

Ale jakie są główne implikacje międzynarodowej polityki biopaliwowej dla globalnej branży hodowlanej?

W załączeniu sprawozdanie które mówi m.in, że władze UE rozważają wprowadzenie limitu produkcji biopaliw w oparciu o uprawy rolne (do 5% całkowitej konsumpcji energii ), w celu zapobieżenia konkurowania biopaliw z produkcją żywności.