Strona główna Archiwum Komunikacja wartości mięsa

Komunikacja wartości mięsa

Media Społecznościowe

Reakcjapubliczna w sprawie mięsa końskiegobędzie analizowanaza pośrednictwemmediów społecznościowych:

Dane mediów społecznościowych nt. incydentu z koniną będą analizowane przez naukowców z Uniwersytetu w Cardiff, którzy chcą zbadać, jak szerzą się plotki i poziom zaangażowania publicznego. Projekt sprawdzi, jak rosnąca złożoność międzynarodowych łańcuchów dostaw żywności generuje nową falę zagrożeń i obaw.

Rada Badań Ekonomicznych i Społecznych (ESRC) przyznała Uniwersyteckiemu Collaborative Online Social Media Observatory (COSMOS) dotację w wysokości 291 200 funtów.  Przeznaczy 2 miliony fundów na zbadania systemu żywnościowego Brytanii wspólnie z Uniwersytetem w Manchesterze , Uniwersytetem w Queens  w Belfaście, Uniwersytetami Newcastle i Hertfordshire. COSMOS jest inwestycją ESRC o wartości 1,25 miliona funtów, która łączy naukowców z dziedzin, takich jak informatyka, nauki społeczne, polityczne, zdrowie i matematyka w celu metodologicznego, teoretycznego i empirycznego zbadania wymiaru danych w sieciach społecznościowych.


Czy media społecznościowemają potencjał do komunikacji ryzyka w obrębie łańcucha żywnościowego?

European Food Information Council-EUFIC (Europejska Rada Informacji o Żywności)- opublikowała na swojej stronie internetowej informacje na temat finansowanych prze EU badań FoodRisC, które omawiają najbardziej skuteczne metody komunikowania ryzyka i bezpieczeństwa żywności. Wykują one komplementarną wartość  wykorzystanie mediów społecznościowych obok tradycyjnych kanałów komunikacji. Badanie to, przeprowadzone przez naukowców z całej Europy, ocenia, czy europejscy konsumenci, którzy używają social media szukają w nich informacji na temat zagrożeń związanych z żywnością. Wyniki pokazują, że informacje o ryzyku mogą być umieszczone w mediach społecznościowych obok innych źródeł informacji, ale nie powinny być traktowane jako substytut.

Przeczytaj więcej:

http://www.eufic.org/page/en/show/latest-science-news/page/LS/fftid/social_media_potential_resource_communicating_food_risk_information/

Ostatniepublikacje naukowe

Badania USA pokazują, że chuda wołowina może obniżyć ciśnienie krwi:

Naukowcy z Pennsylvania State University w USA wykazali, że spożywanie chudego mięsa wołowego w ramach diety DASH (dietary approaches to stop hypertension – dietetyczne podejście dla zatrzymania nadciśnienia), może rzeczywiście obniżyć skurczowe ciśnienie krwi u ludzi z prawidłowym poziomem ciśnienia krwi. Dokument – skutki diety DASH zawierającej chudą wołowinę dla zdrowia naczyń – opublikowany w Journal of Human Hypertension, odkrywa, że podczas badania wykazały, że wprawdzie badania wykazywały wcześniej, że białka roślin mogą być ważnym efektorem zmiany ciśnienia krwi, to nie wykonano dotąd badania wpływu zwiększonej ilości białka z chudej wołowiny w ramach tego rodzaju diety.

Przeczytaj więcej:

http://www.globalmeatnews.com/Industry-Markets/US-study-shows-lean-beef-can-lower-blood-pressure-as-part-of-DASH-diet/?utm_source=newsletter_daily&utm_medium=email&utm_campaign=31-Jul-2014&c=4tqi6sV6v%2FGvpmomgw7CTa333XIWS7Ef

Przetworzonemięso irak

Boczek, szynka, wędliny -gazeta online AICR eNews ma więcej informacji na temat wędlin na temat jakiejkolwiej innej żywności. TNic w tym dziwnwego, ponieważ w publikacji online nagłówki można zmienić w funkcji każdego nowego badania. Tutaj kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania opinii publicznej.
Przeczytaj artykuł;

http://www.aicr.org/enews/2014/08-august/faq-processed-meat-and.html

TV – BBCHorizonpowinienem jeśćmięso?

W dwuczęściowej serii „powinienem jeść mięso?”, program „BBC Horizon” przygląda się różnych aspektom przemysłu mięsnego i hodowli zwierząt.  W ostatni poniedziałek analizował problemy zdrowotne związane ze spożywaniem czerwonego mięsa, stwierdzając, że wprawdzie mięso jest źródłem wielu cennych składników odżywczych, zarówno nieprzetworzone, a zwłaszcza przetworzone mięso czerwone powinno być spożywane z umiarem, w ramach zrównoważonej diety. Ostatni program koncentruje się na oddziaływaniu globalnej produkcji zwierzęcej na środowisko.
Jego ogólny wniosek jest taki, że produkcja żywca przeżuwaczy ma większy wpływ na środowisko (w zakresie emisji gazów cieplarnianych), niż produkcja trzody chlewnej i drobiu, ale, że różne systemy produkcyjne mają bardzo różne skutki. W sytuacji, kiedy konsumpcja mięsa pozostaje na wysokim poziomie, bardzo intensywne systemy są prawdopodobnie korzystne, ponieważ mają stosunkowo mniejszy wpływ z 1 kg produkowanego mięsa, choć ekstensywne systemy oparte na trawie, w połączeniu z niskim poziomem konsumpcji mięsa, mają pewne walory.

Poniżej:

A briefing Meat Zespoł Doradczy UK o tym, dlaczego powinniśmy jeść mięsa.

UK documentary explores myths around meat consumption – program dokumentalny bada mity wokół konsumpcji mięsa – 19/08/2014 – Globalmeatnews.com

Meat industry criticises BBC Horizon programmePrzemysł mięsny krytykuje program BBC Horizon  – 21/08/2014 – Meatinfo.co.uk