Strona główna Archiwum CETA/EU-CANADA/Administrowanie/ciąg dalszy

CETA/EU-CANADA/Administrowanie/ciąg dalszy

Sposób zarządzania TRQ w handlu mięsem z Kanadą;

Rezultaty ostatnich działań lobbingowych są pozytywne i obiecujące:
Podczas ubiegłotygodniowego spotkania Komitetu ds. Polityki Handlowej (TPC )  Irlandia – wspierana przez wiele państw członkowskich UE – zwróciła się do Komisji Europejskiej z prośbą o poinformowanie państw członkowskich na temat zarządzania kontyngentów taryfowych w ramach negocjacjach TTIP. Komisja Europejska zobowiązała się do spełnienia żądania.

Kwestia zarządzania TRQ będzie bacznie obserwowana przez Specjalną Komisję Rolnictwa (CSA), która spotyka się po raz pierwszy w tygodniu rozpoczynającym się 3 marca. Ekspert irlandzki wyśle do Komisji Europejskiej ​​zapytanie w sprawie negocjacji z Kanadyjczykami. Powinno ona zostać wsparte przez holenderskiego delegata.

Dyrekcja Generalna Komisji UE ds. Rolnictwa ( DG AGRI ) – we współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Handlu (DG ds. Handlu ) – renegocjowała sprawę administracji TRQ z kanadyjskimi negocjatorami w tygodniu rozpoczynającym się 17 lutego. Kanadyjscy negocjatorzy nie ugięli się. Ze względu na rozbieżności negocjacje kwestii technicznych w sektorze rolnym zostały zawieszone.
O ciągu dalszym
zadecyduje Dyrekcja Generalną ds. Handlu i gabinet J.E.Barroso.

W związku z tym istnieje potrzeba podejmowania dalszych działań lobbingowych, których celem jest wspieranie posunięć DG AGRI i Barroso.

COPA/COGECA i UECBV wkrótce wystosują pismo z wytycznymi do drugiej rundy działań, które powinni podjąć w najbliższych dniach:

– Posłowie do Parlamentu Europejskiego ( COPA / COGECA – UECBV – Interbev ) z;

– Państwa członkowskie ( federacje krajowe).

Tym razem celem będą DG Trade i gabinet José Manuel Barroso.